Detta är resultaten från BMS Herlev Cup 2021. Se de senaste resultaten från BMS Herlev Cup 2024 här.
Statistik
Matchstatistik
Matcher/Stadie
Matcher/Dag
Matcher/Klass
Lite siffror
Antal matcher | 274 |
---|---|
Färdigspelade | 272 |
Kvar att spela | 2 |
Walk over (WO) | 0 |
Efter straffläggning | 0 |
Hemmavinster | 139 |
Bortavinster | 132 |
Oavgjorda | 1 |
Top 20 matcher med flest mål
Tid | Spelplan | Grupp | Hemmalag | Resultat | Bortalag | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
fre 17/09 17:30 fre 17/09 | Skovlundehallen | Boys U19 Pulje 2 | Falcon U19 | 72 - 75 | Næstved | ||||
sön 19/09 15:45 sön 19/09 | Skovlundehallen | Boys U17 A-slutspil | Falcon 2005 | 68 - 66 | BMS Herlev | ||||
sön 19/09 12:45 sön 19/09 | Skovlundehallen | Boys U19 A-slutspil | Falcon U19 | 66 - 63 | Gladsaxe Basketball Klub | ||||
fre 17/09 20:30 fre 17/09 | Ny hal | Boys U19 Pulje 1 | Gladsaxe Basketball Klub | 78 - 50 | Hørsholm Basketball Klub | ||||
fre 17/09 19:30 fre 17/09 | Østerhøjhallen 1 | Boys U17 Pulje 1 | SISU | 55 - 71 | Falcon 2005 | ||||
lör 18/09 12:15 lör 18/09 | Ny hal | Boys U17 Pulje 1 | Gladsaxe Basketball Klub | 65 - 61 | SISU | ||||
lör 18/09 15:30 lör 18/09 | Skovlundehallen | Boys U19 Pulje 2 | Næstved | 58 - 67 | SISU | ||||
sön 19/09 12:45 sön 19/09 | UCC Stor | Boys U19 A-slutspil | BMS Herlev | 68 - 51 | SISU | ||||
lör 18/09 17:30 lör 18/09 | Østerhøjhallen 1 | Boys U17 Pulje 1 | Gladsaxe Basketball Klub | 54 - 60 | Falcon 2005 | ||||
lör 18/09 17:30 lör 18/09 | Skovlundehallen | Boys U19 Pulje 1 | Hørsholm Basketball Klub | 52 - 62 | BMS Herlev | ||||
fre 17/09 16:30 fre 17/09 | Østerhøjhallen 1 | Boys U17 Pulje 2 | BMS Herlev | 66 - 48 | ALBA | ||||
lör 18/09 16:30 lör 18/09 | Østerhøjhallen 1 | Boys U17 Pulje 1 | SISU | 54 - 59 | Bears Academy | ||||
fre 17/09 18:30 fre 17/09 | Ny hal | Boys U19 Pulje 2 | SISU | 66 - 45 | AJAX Københ...asketball 2 | ||||
lör 18/09 14:15 lör 18/09 | Ny hal | Girls U19 Pulje 1 | Stenhus | 40 - 71 | BMS Herlev | ||||
lör 18/09 14:15 lör 18/09 | Skovlundehallen | Boys U19 Pulje 1 | BMS Herlev | 61 - 50 | Gladsaxe Basketball Klub | ||||
sön 19/09 10:30 sön 19/09 | Skovlundehallen | Boys U17 A-slutspil | BMS Herlev | 59 - 51 | Gladsaxe Basketball Klub | ||||
fre 17/09 20:30 fre 17/09 | Skovlundehallen | Boys U17 Pulje 2 | BK Amager | 47 - 62 | Horsens ic | ||||
lör 18/09 20:45 lör 18/09 | Skovlundehallen | Boys U17 Pulje 2 | ALBA | 51 - 53 | Horsens ic | ||||
fre 17/09 19:30 fre 17/09 | Skovlundehallen | Boys U17 Pulje 1 | Bears Academy | 50 - 53 | Gladsaxe Basketball Klub | ||||
fre 17/09 18:30 fre 17/09 | Skovlundehallen | Boys U19 Pulje 1 | AJAX Københ...asketball 1 | 45 - 56 | BMS Herlev |