List of registered teams

Club Team name Category
Aabyhøj 09 Girls U13 2008/09
Aabyhøj Girls U17 2004/05 Invitational
Aabyhøj Basketball Girls U11 2010/11
AJAX København Basketball Boys U19 2002/03 Invitational
ALBA Boys U15 2006/07 Invitational
ALBA Girls U13 2008/09
BK Amager Boys U11 2010/11
BK Amager Boys U11 2010/11
BK Amager BKA 13 Boys U13 2008/09
BK Amager Boys U19 2002/03 Invitational
BK Amager Girls U11 2010/11
BK Amager Girls U13 2008/09
BK Amager Girls U17 2004/05 Invitational
BMS Herlev Hvid Boys U11 2010/11
BMS Herlev Blå Boys U11 2010/11
BMS Herlev Blå Boys U13 2008/09
BMS Herlev Hvid Boys U13 2008/09
BMS Herlev Boys U15 2006/07 Invitational
BMS Herlev Boys U19 2002/03 Invitational
BMS Herlev Girls U11 2010/11
BMS Herlev Hvid Girls U13 2008/09
BMS Herlev Blå Girls U13 2008/09
BMS Herlev Gul Girls U13 2008/09
BMS Herlev Sort Girls U13 2008/09
BMS Herlev Girls U15 2006/07 Invitational
BMS Herlev Girls U17 2004/05 Invitational
BMS Herlev Girls U19 2002/03 Invitational
BMS Herlev Boys U17 2004/05 Invitational
Brønshøj Dragons Basketball CPH Future 17 Dame Girls U17 2004/05 Invitational
Falcon 1 Gul 2008 Boys U13 2008/09
Falcon 2 Sort 2008 Boys U13 2008/09
Falcon Orange Girls U13 2008/09
Falcon Gul Girls U13 2008/09
Falcon Sort Girls U13 2008/09
Falcon 2008 Girls U13 2008/09
Falcon Girls U19 2002/03 Invitational
Falcon Boys U17 2004/05 Invitational
FALCON BASKETBALL YELLOW Boys U15 2006/07 Invitational
Falcon Basketballklub Sort 2009 Boys U13 2008/09
Falcon U10 Boys U11 2010/11
Falcon U11 Girls U11 2010/11
Gladsaxe Basketball Klub Boys U11 2010/11
Gladsaxe Basketball Klub Boys U13 2008/09
Gladsaxe Basketball Klub Girls U11 2010/11
Gladsaxe Basketball Klub - Rød Girls U13 2008/09
Gladsaxe Basketball Klub - Hvid Girls U13 2008/09
Gladsaxe Basketball Klub Boys U17 2004/05 Invitational
Glostrup Basketball Boys U11 2010/11
Glostrup Basketball Boys U13 2008/09
Horsens ic Boys U19 2002/03 Invitational
Hvidovre Devils Boys U11 2010/11
Hørsholm Full Boys U15 2006/07 Invitational
Hørsholm Girls U11 2010/11
Hørsholm 79ers D10 hvid Boys U11 2010/11
Hørsholm 79ers D10 sort Boys U11 2010/11
Hørsholm 79ers Baskeball Girls U17 2004/05 Invitational
Hørsholm 79ers Baskeball Girls U19 2002/03 Invitational
Hørsholm 79ers Basketball P07 Girls U15 2006/07 Invitational
Hørsholm 79ers Basketball Klu 79ers Girls U15 2006/07 Invitational
Jonstrup Basketball Klub Boys U13 2008/09
Lobas Boys U15 2006/07 Invitational
Lobas Boys U17 2004/05 Invitational
Malbas 2008 Girls U13 2008/09
Malbas B04/05 Boys U17 2004/05 Invitational
Malbas BBK Girls U15 2006/07 Invitational
SISU 2011 Boys U11 2010/11
SISU Boys U11 2010/11
SISU Boys U11 2010/11
SISU 2008 Boys U13 2008/09
SISU 2009 2 Boys U13 2008/09
SISU 2009 1 Boys U13 2008/09
SISU 3 Rød Girls U13 2008/09
SISU Girls U15 2006/07 Invitational
SISU Basketball Boys U15 2006/07 Invitational
SISU Basketball 1 Rød Girls U13 2008/09
SISU Basketball 2 Hvid Girls U13 2008/09
SISU Basketball Girls U19 2002/03 Invitational
Skovbakken Bears Boys U13 2008/09
Skovbakken Bears Boys U15 2006/07 Invitational
Skovbakken Bears Academy Boys U19 2002/03 Invitational
Skovbakken Bears Girls U15 2006/07 Invitational
Skovbakken Bears Academy Boys U17 2004/05 Invitational
Stenhus Boys U19 2002/03 Invitational
Stenhus Girls U19 2002/03 Invitational
Stevnsgade Girls U13 2008/09
Stevnsgade Girls U19 2002/03 Invitational
Stevnsgade Basketball 2010 Boys U11 2010/11
Stevnsgade Basketball 2011 Boys U11 2010/11
Stevnsgade Basketball Boys U13 2008/09
Virum Boys U17 2004/05 Invitational
Virum Basketball Boys U15 2006/07 Invitational
Virum Vipers 2009 Boys U13 2008/09
Virum Vipers 2008 (1) Boys U13 2008/09
Værløse Girls U13 2008/09
Åbyhøj Grøn Girls U11 2010/11
Åbyhøj Hvid Girls U11 2010/11
Åbyhøj 08 Girls U13 2008/09
Åbyhøj Aabyhøj 06 Girls U15 2006/07 Invitational
Netto