Dette er resultatet fra BMS Herlev Cup 2020. Se de seneste resultater fra BMS Herlev Cup 2021 her.

List of registered teams

Club Team name Category
Aabyhøj 09 Girls U13 2008/09
Aabyhøj Girls U17 2004/05 Invitational
Aabyhøj Basketball Girls U11 2010/11
AJAX København Basketball Boys U19 2002/03 Invitational
ALBA Boys U15 2006/07 Invitational
ALBA Girls U13 2008/09
BK Amager Boys U11 2010/11
BK Amager Boys U11 2010/11
BK Amager BKA 13 Boys U13 2008/09
BK Amager Boys U19 2002/03 Invitational
BK Amager Girls U11 2010/11
BK Amager Girls U13 2008/09
BK Amager Girls U17 2004/05 Invitational
BMS Herlev Hvid Boys U11 2010/11
BMS Herlev Blå Boys U11 2010/11
BMS Herlev Blå Boys U13 2008/09
BMS Herlev Hvid Boys U13 2008/09
BMS Herlev Boys U15 2006/07 Invitational
BMS Herlev Boys U19 2002/03 Invitational
BMS Herlev Girls U11 2010/11
BMS Herlev Hvid Girls U13 2008/09
BMS Herlev Blå Girls U13 2008/09
BMS Herlev Gul Girls U13 2008/09
BMS Herlev Sort Girls U13 2008/09
BMS Herlev Girls U15 2006/07 Invitational
BMS Herlev Girls U17 2004/05 Invitational
BMS Herlev Girls U19 2002/03 Invitational
BMS Herlev Boys U17 2004/05 Invitational
Brønshøj Dragons Basketball CPH Future 17 Dame Girls U17 2004/05 Invitational
Falcon 1 Gul 2008 Boys U13 2008/09
Falcon 2 Sort 2008 Boys U13 2008/09
Falcon Orange Girls U13 2008/09
Falcon Gul Girls U13 2008/09
Falcon Sort Girls U13 2008/09
Falcon 2008 Girls U13 2008/09
Falcon Girls U19 2002/03 Invitational
Falcon Boys U17 2004/05 Invitational
FALCON BASKETBALL YELLOW Boys U15 2006/07 Invitational
Falcon Basketballklub Sort 2009 Boys U13 2008/09
Falcon U10 Boys U11 2010/11
Falcon U11 Girls U11 2010/11
Gladsaxe Basketball Klub Boys U11 2010/11
Gladsaxe Basketball Klub Boys U13 2008/09
Gladsaxe Basketball Klub Girls U11 2010/11
Gladsaxe Basketball Klub - Rød Girls U13 2008/09
Gladsaxe Basketball Klub - Hvid Girls U13 2008/09
Gladsaxe Basketball Klub Boys U17 2004/05 Invitational
Glostrup Basketball Boys U11 2010/11
Glostrup Basketball Boys U13 2008/09
Horsens ic Boys U19 2002/03 Invitational
Hvidovre Devils Boys U11 2010/11
Hørsholm Full Boys U15 2006/07 Invitational
Hørsholm Girls U11 2010/11
Hørsholm 79ers D10 hvid Boys U11 2010/11
Hørsholm 79ers D10 sort Boys U11 2010/11
Hørsholm 79ers Baskeball Girls U17 2004/05 Invitational
Hørsholm 79ers Baskeball Girls U19 2002/03 Invitational
Hørsholm 79ers Basketball P07 Girls U15 2006/07 Invitational
Hørsholm 79ers Basketball Klu 79ers Girls U15 2006/07 Invitational
Jonstrup Basketball Klub Boys U13 2008/09
Lobas Boys U15 2006/07 Invitational
Lobas Boys U17 2004/05 Invitational
Malbas 2008 Girls U13 2008/09
Malbas B04/05 Boys U17 2004/05 Invitational
Malbas BBK Girls U15 2006/07 Invitational
SISU 2011 Boys U11 2010/11
SISU Boys U11 2010/11
SISU Boys U11 2010/11
SISU 2008 Boys U13 2008/09
SISU 2009 2 Boys U13 2008/09
SISU 2009 1 Boys U13 2008/09
SISU 3 Rød Girls U13 2008/09
SISU Girls U15 2006/07 Invitational
SISU Basketball Boys U15 2006/07 Invitational
SISU Basketball 1 Rød Girls U13 2008/09
SISU Basketball 2 Hvid Girls U13 2008/09
SISU Basketball Girls U19 2002/03 Invitational
Skovbakken Bears Boys U13 2008/09
Skovbakken Bears Boys U15 2006/07 Invitational
Skovbakken Bears Academy Boys U19 2002/03 Invitational
Skovbakken Bears Girls U15 2006/07 Invitational
Skovbakken Bears Academy Boys U17 2004/05 Invitational
Stenhus Boys U19 2002/03 Invitational
Stenhus Girls U19 2002/03 Invitational
Stevnsgade Girls U13 2008/09
Stevnsgade Girls U19 2002/03 Invitational
Stevnsgade Basketball 2010 Boys U11 2010/11
Stevnsgade Basketball 2011 Boys U11 2010/11
Stevnsgade Basketball Boys U13 2008/09
Virum Boys U17 2004/05 Invitational
Virum Basketball Boys U15 2006/07 Invitational
Virum Vipers 2009 Boys U13 2008/09
Virum Vipers 2008 (1) Boys U13 2008/09
Værløse Girls U13 2008/09
Åbyhøj Grøn Girls U11 2010/11
Åbyhøj Hvid Girls U11 2010/11
Åbyhøj 08 Girls U13 2008/09
Åbyhøj Aabyhøj 06 Girls U15 2006/07 Invitational
Netto